Cry of Fear
İlk Bakışta :Korku ve dram oyunlarını seviyorsanız, muhakkak bu oyunu denemelisiniz!

Cry of Fear

Lisans / Fiyat: Ücretsiz - 0 TL
Sürüm: 1
Eklenme:
Dil: İngilzice
Boyut: 20 MB
İS: XP/Vista/Win7/Win8
Kategori: Aksiyon Oyunları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
indirme sayısı : 309 kişi

Cry of Fear Oyunu incelemesi

Cry of Fear bu korku dolu anları yaşamak ve korkunun bu kadar zevkle hale geleceğini göreceksiniz. Oyunun hikayesi 18 yaşın da bir serseri arkadaşımız var. Gece vakitleri serserilik yapar kötülük yapar ve bir gün arabayla gece saatlerde eve dönerken arabayla kaza geçirir. Biraz baygın kaldıktan sonra gözü açar açmaz etrafında çok korkunç, kötü hayaletler ve ruhlar görmektedir. Tam bu sırada işin açıkçası biraz gerilebilirsiniz  ve bölümde küçük bir korku sarsıntısına gireceksiniz sonrasında biraz daha sakinleşecek oyun ama hiç beklemediğiniz yerlerde değişik yaratıklar sanki ekrandan çıkacakmış gibi üstüne gelecektir buda gerçekçi rolü katacaktır zevkli hale gelecektir oyun.

İlk bölümlerin başın da sadece elimizde küçük bir ekmek bıçağıyla ilerliyoruz ve yakın mesafe olayı çok kötü zarar veremiyoruz  yani ilk silahınızı bulana kadar sabırlı olmalısınız ve hızlı olmalısınız aynı zamanda çok iyi detaylara bakarak silahı biran önce bulup rahatlamalısınız az da olsa. Bu arada çoğu bölümler hep karanlık olduğunu söylemeliyim aydınlık olsa zaten bir zevki kalmaz. Elimizdeki ışık kaynağı yada ilk ışık kaynağımız şarjı bitmeyen bir cep telefonu bulunmaktadır. Arada telefona gizemli mesajlar gelecektir buda sizi biraz gerebilir.

Cry of Fear oyunu bu tarz korku oyunların aslında her koku oyunlarında bütün iş ses efektlerinde biter ne kadar ses efektleri kaliteliyse o kadar çok ilginizi çeker ve sizi ürkütür. Bu bakımdan bu oyun ses efekti bakımında olan üstü bir farklılığı vardır sanki bire bir gerçek kendi oynadığınız odadan geliyor gibi hissi veriyor buda olur olmaz bilinç altında ürkütüyor. Ayriyeten yürürken gelen ayak sesleriniz filan çok farklı bir düzeydedir. Arada size sakinleştirmek için rahat bir müzikler veriyor sakın aldanmayın onu verdikten sonra acayip farklı ruhlar ve hayaletler birden ekrana çıkabilir.

Oyunun diğer en güzel yanını silahın merminiz çünkü zor bulunuyor ve hep kısıtlı veriyor nerede kullanacağınızı tam olarak ayarlamalısınız hem çabuk bitiyor hemde bulunması zor oluyor. Silahları kısaca size kısaca biraz özetliyeyim normal hafif tabanca,  M4 sniper tüfeği her yerde bulunmuyor gerekti bölümlerde zor yerlerde bulunmaktadır, bıçak, balyoz, polis sopası ve daha bir çok silahlar ve ekipmanlar mevcuttur. Artık onuda siz indirip keşfedebilirsiniz. Can olayına bakarsak  sol altta tarafta bir çubuk olarak bulunuyor yanında da enerjimiz var asıl önemli olan enerjidir.

Hem koşmamızı hemde sopayla saldırmamızı sağlıyor enerji biterse biraz süre yakalanmasanız kendi dolmaya başlayacaktır yada her bölgede bulabilirsiniz oradan daha kolay dolar. Cry of Fear oyunu canavarlara gelirsek hepsini saysam bitmez zaten canavarların isimlerini bilmiyorum ama her türden çok ilginç ve çok korkunç canavarlar vardır. Her korku oyununda mutlaka testereli bir manyak olur o şey bur da da var ama buradaki daha çok sizi güldürecektir komik bir karakter yapmışlar hep korkmamak lazım arada gülmek lazım.

Oyun hep bir plan üzerine kurulmuş amaçlı bir oyundur. Bu arada sağlığımızı doldurmak için sağlık iğneleri var bu iğneleri karakterinizin koluna alıp batırıyorsunuz ve belirli süre bekliyorsunuz çok doldurmasa da  ful den biraz daha az dolduruyor. Bu sırada otomatik men enerjinizde doluyor tabi ki. Cry of Fear oyun da,  8 bölümden oluşuyor bunları bitirdikten sonra daha çok işiniz var diğer 4 bölümü  üst düzeyler için hazırlanmış bir haldedir yani her yerden her şey çıkabilir ful gerilim ful korku olarak oynayacaksınız evet yanlış duymadınız. Bir uyarı  veriyim size  bu ara  uzun karanlık koridorları ve çok korkunç anları vardır bilinç altınıza hayal rüyanıza girebilir eğer böle şeyler etkileniyorsanız oynamayın eğer bu tür oyunları seviyorsanız bunun üstüne bulmazsınız. Sizde bu korku dolu anları gerçekçi gibi yaşamak istiyorsanız biran önce indirip başlayın derim. İyi oyunlar dileriz.

Cry of Fear Oyun Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : XP/Vista/Win7/Win8
  • İşlemci : İntel Pentium Dual Core / AMD Athlon 1.60 GHz
  • Ram : 1 GB
  • Boş Alan : 20 MB
  • Ekran Kartı : 256 MB
  • Ses Kartı : On Board
  • DirectX : 9.0 ve üzeri

Cry of Fear Oyun Tanıtım Videosu

 

Sponsor Bağlantı

Tavsiye edilen diğer oyunlar

mass-effect-2-indir

Mass Effect 2 oyunu ilk serisi devamı olan bu mükemmel oyunun içerisinde akıl almaz heyecan…

Mafia-3-indir

Mafia 3 oyunu ile sizleri büyüleyici yeni aksiyon ve maceralar beklemektedir. Her serisiyle helen oyun…

avatar-the-game-indir

Hayal gücünüzü inanılmaz zorlayabilecek olduğunuz bu açık dünya fantastik bir oyunda zamanın nasıl geçtiğini sizlerde…

Lütfen Yorum Yapınız...