Lucas Chess

Lucas Chess

Eklenme:
Kategori: Zeka Oyunları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
İnceleyen : 132 kişi

Lucas Chess Oyun İncelemesi

lucas chess indirSatranç oynamayı seviyor ve sürekli oynayabileceğiniz rakip bulamıyor musunuz? Ya da satranç oynamayı öğrenmek mi istiyorsunuz? Lucas Chess oyunuyla tüm bunlar mümkün. Lucas Chess başarılı bir yapay zekaya sahip, kaliteli bir satranç oyunu. Satrançta kendinizi geliştirebileceğiniz özellikleri bulunan proje piyasa üzerindeki rakipleriyle farkını ortaya koyan ender oyunlardan birisi. Bu oyunda oynamak istediğiniz zorluk seviyesini belirleyebilir, yapacağınız hamle için ipucu almayı seçebilir ve kendinizi geliştirmek için farklı taktik kombinelerine ulaşabilirsiniz. Oyunun grafikleri iki boyutlu olarak tasarlanmış olmasına rağmen kaliteli bir oynayış sunuyor.

Genel Bilgiler:

indir_buton

 • Dosya Boyutu : 25 Mb
 • Dil : İngilizce
 • Kategori : Zeka Oyunları
 • Yapımcı : Lucas Monge
 • Güncelleme : 13.10.2014
 • İşletim Sistemi : Windows xp / 7

Oyun Açıklaması:

Satranç nedir ve nasıl oynanır?

Satranç, 8 e 8 lik olarak ayrılmış yarısı siyah ve yarısı beyaz özel satranç tahtası üzerinde oynanan 2 kişilik bir oyundur.Oyuncular karşılıklı birer hamle yaparak oyunu sürdürürler, oyuna ilk başlangıcı beyaz taşlara sahip oyuncu yapar. Amaç karşı rakibin şah adı verilen taşını yok edebilmektir. Ve şaha ulaşabilmek için rakibinizin bazı taşlarını yok etmeniz gerekir. Dünya çapında popüleritesi de çok yüksektir. Satranç oyununun oynanışı bu şekildedir ve evrenseldir, dünya üzerinde aynı dili konuşmadığınız biriyle bile kolayca satranç oynayabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı düşünme, strateji oluşturma ve zeka özelliklerini büyük ölçüde geliştirir. Satrancın tarihi çok eski yıllara, millattan önce 600 lere kadar dayanır ve Hindistan’ da ortaya çıkıp günümüze kadar gelmiştir ve popüleritesini sürekli korumuştur.

Satranç taşları ve özellikleri

Her oyuncunun 16 adet farklı özelliklere sahip taşları bulunur ve oyuncu bunları kendi önündeki ilk iki satıra belirli bir sırayla dizer. Bu sıralama kale, at, fil, vezir, şah, fil, at, kale şeklindedir ve ikinci satıra da piyon adı verilen 8 adet taş dizilir. Taşların farklı hareket biçimleri vardır. Kale; aşağı yukarı ve sağa sola olmak üzere sınırsız kare hareket edebilir. Fil; sadece çapraz olarak sınırsız hareket kabiliyetine sahiptir. Vezir; bu taşı fil ve kalenin birleşimi olarak düşünebilirsiniz, yani her yöne sınırsız hareket  özelliği vardır. En önemli ve korumanız gereken taşınız işe şahdır. Şah; istediği yönde sadece bir kare hareket edebilir, eğer şahınızı kaybederseniz oyunu da kaybetmişsiniz demektir. Piyonlar ise ilk hamlelerinde iki birim ileri hareket edebilirlerken sonrasında sadece bir birim ileri hareket edebilirler, geri hareket edemezler. Taşlarınızın bu özelliklerine göre strateji oluşturmanız oldukça önemli. Oyundaki iki önemli taş vezir ve şahdır, diğerlerinin önemini ise sizin nasıl bir oyun sergileyeceğiniz belirler.

Satranç oynamaktan zevk alıyorsanız ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız Lucas Chess oyununu denemelisiniz.

Lucas Chess Ekran Görüntüleri

Oyunun Tanıtım Videosu :

Lucas Chess Sistem Gereksinimleri :

 • İşletim Sistemi : Windows XP /7
 • İşlemci : Pentium 4 3.0GHz – Sempron 3600+
 • RAM : 512 Mb
 • Ekran Kartı : GeForce 6800 Series 128MB – Radeon X800 GT
 • Boş HDD : 100 Mb
 • Ses Sistemi : Direct X 9.0c

Lucas Chess Demo indir

Oyunu Arkadaşlarınızla Paylaşın!

 

Sponsor Bağlantı

Tavsiye edilen diğer oyunlar

Spiderman-3-indir

Spiderman 3 oyunu ile sizleri inanılmaz eğlenceli aksiyonlar ve müthiş maceralar bekliyor. Nefes kesen aksiyonlarıyla…

AE Spider Solitaire for Windows 8 indir

Windows store sitesinin hayata geçmesiyle birlikte Windows 8 için bir çok uygulama ve oyun burada…

okey indir

Ülkemizde popülerliği ile nam salmış ve herkesin bildiği bir oyun olan Okey oyununu sizler için…

Lütfen Yorum Yapınız...