Cultures Online

Cultures Online

Eklenme:
Kategori: Strateji Oyunları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
indirme sayısı : 108 kişi

Cultures Online Oyunu incelemesi

Cultures Online indirCultures Online, browser tabanlı bir MMOPRG oyunu. Çok oyunculu ve online olarak oynanan strateji oyunu olarak açıklayabiliriz bunu. Oyun genel manada bir Viking karakterini geliştirmek ve diğer online oyuncuların karakterlerini alt etmek üzerine şekillenmiş durumda. Elbette bunun yanında köyünüzü geliştirmek, baskın yapmak tabi bunları yaparken diğer Vikinglerden yardım almak gibi ekstra özellikler de sunuluyor. Kısacası MMORPG türündeki oyunların genel mantığını bu oyunda da sürüyor. Farklı olansa sundukları karakterler, özellikleri, haritalar vs. etmenler. Cultures Online, Gamigo ve Funatics oyun stüdyoları tarafından geliştirildi, şimdi biraz da oyuna yakından bakalım.

 

Genel Bilgiler:

indir_buton

 • Dosya Boyutu : Online Oyun
 • Dil : İngilizce
 • Kategori : Strateji Oyunları
 • Yapımcı : Funatics
 • Güncelleme : 22.10.2014

Oyun Açıklaması:

Maceramız, soğuk bir bölgede, İzlanda’nın bilinmez diyarlarından birinde başlıyor. Başlangıçta köyümüzü belirli oranda geliştirebilmek için, diğer oyuncularla ortak olmakta yarar var. Bu sayede korunaklı bir mekân elde edebilmek mümkün oluyor. Aksi takdirde gireceğiniz çarpışmaları kazanmanız bir hayli güç. Köyümüzü geliştirmek için seçeceğimiz karakter tiplerinin bir hayli önemi var. Bunlar savaşçı, inşaatçı ya da araştırmacı şeklinde karakterler olabiliyor. Aslında bu karakterler çok yönlü olduğunu söylemeliyim. Örneğin Warrior yani savaşçı, yakın menzil silahları ve kalkanı ile düşmana ölümcül hasarlar verebilirken, ev yaparken odun taşımacılığı konusunda da oldukça iyi. Ya da Berserker sınıfına ait olan ve İskandinav halklarının vahşi savaşçısı olarak bilinen türdeki karakterler iki eliyle silah kullanabilme yetenekleri yanında, ocaklarda çalışma özelliğine sahipler. Gördüğünüz gibi oyunda, tek bir türe ait karakterlerdense, bu tarz farklı alanlarda hizmet edebilen karakterler kullanılıyor.

Oyun süresince karakterimizin ne yaptığını ve kazandığı tecrübeleri bir pencere aracılığıyla görebiliyoruz. Tecrübe puanlarını, yapacağınız yağma ya da baskın görevlerindeki başarınız göre kazanabiliyorsunuz.  Ayrıca oyun size boş zamanlarınızda antrenman yapma fırsatını da sunuyor. Tabi antrenmanlar size tecrübe olarak geri dönüyor. Edindiğiniz tecrübe ile yeni silahlar ya da karakter geliştirmelerini edinebiliyorsunuz. Tecrübe mekaniğinin bir başka parçası da her karakterin kendine özgü niteliklerinin olması, ayrıca bu nitelikler Attribute puanları ile geliştirilebiliyor. Karakterlerin level atlamasını sağlayan bu mekanik sayesinde, birçok özelliğe daha kavuşabilecek ve daha güçlü bir karaktere sahip olabileceksiniz. Geldik oyundaki dövüş mekaniklerine. Kahramanımız birçok farklı savaş aracına sahip olabiliyor. Tabi bu çeşitlilik, seçtiğiniz karakter tipine ya da silahların gerektirdiği minimum seviyelere göre değişecektir. Karakteriniz level atladıkça daha fazla silah çeşidine sahip olabiliyorsunuz. Oyunda istediğiniz farklı bir oyuncuya saldırabilmeniz mümkün. Ancak öncesinde biraz karakterinizi geliştirmeniz daha mantıklı olur. Sonra üzmesinler acımasız Viking savaşçınızı. Oyunda bir diğer dövüş sistemi, yağma olarak belirlenmiş. Sonuçta barbar bir karaktere sahip olduğumuzu unutmuyoruz, yağma en önemli geçim kaynağımız olabilir.

Cultures Online, grafik detayları bakımında web tabanlı bir oyunun sunması gerektiği kaliteyi sunmayı başarıyor. Yani, ne üst düzey ne de ortalamanın altı konumunda. Özellikle İzlanda’nın yemyeşil ormanlarının ve kurulan evlerin ve de karakterlerin modellenmesi konusunda iyi bir iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Sonuç olarak MMORPG sevenlerin bir göz atmasında fayda var. İyi oyunlar…

Cultures Online Ekran Görüntüleri

Oyunun Tanıtım Videosu :

Cultures Online Sistem Gereksinimleri :

 • İşletim Sistemi : Windows 8/ XP /7 / Vista
 • İşlemci : Pentium II or AMD K6-2 266MHz Processor
 • RAM : 64 Mb
 • Ekran Kartı : 4 Mb Ekran Kartı
 • Boş HDD : Online
 • Ses Sistemi : Direct X 7.0c

Cultures Online Demo indir

 

Sponsor Bağlantı

Tavsiye edilen diğer oyunlar

Unreal-Tournament-2004-indir

Unreal Tournament 2004 oyunu ile sizleri nefes kesen heyecan verici savaş mücadeleleri ve aynı zamanda…

gtr-indir

GTR

Efsaneleşmiş yarış oyunlarından biri olan GTR oyunları bugünlerde yine maziyi hatırlamak isteyenlere kendini göstermeye devam ediyor….

okey indir

Ülkemizde popülerliği ile nam salmış ve herkesin bildiği bir oyun olan Okey oyununu sizler için…

Lütfen Yorum Yapınız...