Aion
İlk Bakışta :Online oyunların en heyecanlı ve en gizemli oyunlarından biridir.

Aion

Lisans / Fiyat: Ücretsiz 0 TL
Sürüm: 1
Eklenme:
Dil: İngilizce
Boyut: 15 Gb
İS: Windows 8/ XP /7 / Vista
Kategori: Strateji Oyunları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
indirme sayısı : 75 kişi

Aion Oyunu incelemesi

mmomag.net olarak hazırladığımız Gameforge firmasının gözbebeği olan oyunlarından Aion Online’ ın inceleme yazısına hoş geldiniz. Aion Online MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game) yani Türkçesi devasa çevrimiçi rol yapma oyunudur. Çıkış yaptığı günden beri oyuncu sayısını her gün arttıran Aion Online, 4.0 güncellemesiyle Türkçe dil desteği vermeye başlayıp TR Server açtı bununla birlikte ülkemiz oyuncularını da kendine hayran bırakmış oldu. Bu oyunda çok fazla alternatife sahipsiniz ve yapabileceklerinizin ucu bucağı yok diye tarif etsek abartmış olmayız.

Oyunda iki ırk, altı sınıf ve yapabileceğiniz tam altı meslek bulunuyor. İşin en eğlenceli ve kârlı kısmı ise mesleklerinizde kullanacağınız crafting özelliği, bu özellik için bile oynamaya değer. Crafting kelimesini biraz açacak olursak, bazı yerlerden topladığınız nesneleri birleştirerek yüzlerce yeni silah,zırh,iksir ve takı yapma işlemi crafting olarak adlandırılıyor. Oynamaya başladığınızda sizi şaşırtacak olan şeylerden biri ise haritaların büyüklüğü, oldukça geniş bir alanda görevler yapacak hatta haritalara alışana kadar bir kaç kere kaybolacaksınız. Ve en mükemmel görsel nokta ise aşağıda bahsedeceğim karakter yaratma özelliği.

Ayrıca oyuna girdiğinizden itibaren saat başı sizi oyunda ne kadar süre geçirdiğinize ve çok fazla oynamanın günlük hayatınızı olumsuz etkileyeceğine dair uyararak düşünceli yapısıyla oyuncularının kalbini de kazanıyor. Şimdi gelin biraz daha detaylı inceleyelim.

İyi ve kötü dünyasında sen hangi tarafta olacaksın ?

Başta da belirttiğim gibi seçebileceğiniz iki ırk var Elyos ve Asmodian oyunun başında bu iki ırktan birini seçmeniz gerekecek  ama bu seçimi dikkatli yapmanız gerek, çünkü tek bir ırk seçebiliyorsunuz. Irk seçiminde size yardımcı olmak adına oyunun hikayesinden çok kısa özet geçmek istiyorum.

Atreia adında dünya var bu dünyanın yaratıcısı ise Aion adında bir tanrı. Aion insanları korumak adına Draken adında yaratıkları Ateria’ ya gönderiyor ancak Drakenler amaçlarından saparak bir savaş başlatıyorlar savaş sırasında Sonsuzluk Kulesi yıkılıyor ve dünyanın iki yarım küresini birbirine bağlayan Abbys adında bir boşluk oluşuyor., savaş sonunda ise dünya Elyos ve Asmodian olarak ikiye ayrılıyor.

Oyunda Elyos iyiliği temsil ederken Asmodian ise kötülüğü temsil ediyor. Bu iki ırk arasında görünüş farklılıkları dışında herhangi bir üstünlük gibi durum yok bu nedenle ikisini de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi ırkı oynamak istediğinize karar vermek. Ayrıca her iki ırkta kanatlara sahip alt sınıfınızı seçtiğinizde kanatlara sahip olacaksınız,ilk etapta sadece 1 dakika havada kalma süreniz var bu süreden sonra yere inip dinlenmeniz gerekiyor ancak seviye atladıkça havada kalma süreniz de uzayacak, savaşlar sırasında ve bazı bölgelerde bu kanatlar ile uçmanın zevkini yaşayacaksınız.

SINIFLAR

Irk seçimimizi yaptıktan sonra sıra geldi sınıf seçmeye.Bu seçim tamamen sizin yetenek ve isteğinize kalmış bir iş. Aion’ da altı adet sınıf bulunuyor 10. seviyeye ulaştığınızda ise sınıfınızın iki alt sınıfından birini seçmeniz gerekecek. Sınıf seçerken karakterinizi de bay veya bayan olarak seçebiliyorsunuz.

Not: Engineer ve Artist sınıfları 4.0 güncellemesiyle gelen yeni sınıflar olmaları nedeniyle sadece bir alt sınıfa sahipler.

 

aion karakter

Warrior (Savaşçı)

Gladiator: Gladiatorlerin en büyük özellikleri yakın savaşçı olarak yüksek hasar vermeleridir. Ayrıca çok çeşitli silah kombinasyonları bulunur. Kısacası savaşlarda pek yanına yaklaşmak istemeyeceğiniz bir alt sınıftır.

Templar: Templar alt sınıfı ise daha çok savunma ağırlıklıdır onlara yıkmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bir ellerinde kalkanları bir ellerinde kılıçlarıyla takım arkadaşlarını korumak için ön saflarda yer alırlar.

Scout (Keşif Eri)

Ranger:  Ranger alt sınıfı ok ve yay kullanır. Bu nedenle yanına yaklaşamadan kendinizi yerde bulabilirsiniz.

Assassin: Tam bir suikast ustası olan assassinler gizlenirler ve doğru anı yakaladıklarında hızlıca rakibe saldırıp vuruşlarını peş peşe gerçekleştirirler, assassinlerin amacı rakiplerini en kısa sürede öldürmektir. Kılıç ve hançer kullanırlar.

aion karakter 2Mage (Büyücü)

Sorcerer:  Bu alt sınıf büyüleriyle uzak mesafeden düşmana saldırır, oldukça zayıf savunmalı olması nedeniyle takım arkadaşlarının korumasına ihtiyaç duyar. Zayıf savunmalı olduğu kadar da yüksek hasar kabileyetine sahiptir.

Spiritmaster: Spiritmasterlar ise büyü yerine elementleri kullanırlar, ayrıca ruhları çağırarak güçlerini arttırabilirler. Sorerer da olduğu gibi düşük savunmalı ama yüksek hasarlıdırlar.

Priest (Papaz)

Cleric: Takımlarının vazgeçilmezleridir arkadaşlarını iyileştirme ve güçlendirme yeteneğine sahiptirler.Yanında cleric olan biriyle savaşmak istemezsiniz.

Chanter: Tılsımlar kullanarak rakiplerini güçsüz duruma düşürürler ve takım arkadaşlarını güçlendirirler.

Engineer (Mühendis)

Gunner: Bu sınıf barutlu silahları kullanmakta ustadırlar.Ve yüksek kritik hasarlar verirler.

Artist (Sanatçı)

Bard: Bard sınıfı silah olarak bir müzik aleti olan arp kullanırlar. Dostlarını iyileştirme ve düşmanlarını rahatsız etme özelliğine sahiptirler.

Kendi karakterinizi kendiniz yaratın

Kendinize uygun olan sınıfı seçtikten sonra oyuna başlamanız için son bir adım kaldı o da karakter yaratma.Karakterinizin görüntüsünü rastgele belirleyebileceğiniz gibi kendinizde oluşturabilirsiniz. Aion Online bu konuda oyuncularına kendi karakterlerini yaratma fırsatını veriyor. Bu ekranda karakterinizin boyundan,kilosundan,göz renginden tutun gözler arası mesafeyi bile siz belirleyebiliyorsunuz. Kendi karakterinizi yaratırken oldukça eğleneceğinizden ve kendinize özel karakterinizle oyun oynamanın farklı zevkine varacağınızdan eminim. Irkımızı, sınıfımızı seçtik, karakterimizi yarattıktan sonra oyuna başlamak için hiç bir engelimiz kalmadı.

Artık oyun zamanı

Başladığınızda detaylar sizi korkutmasın Aion Online oyuncularının ihtiyacı olan tüm yardımı sağlamış, giriş yapıp skill barınızın üzerinde bulunan soru işaretlerine tıkladığınızda size karakterinizi nasıl kontrol edeceğiniz gibi ihtiyaç duyacağınız tüm bilgiler sunuluyor. Bazı yardımları görebilmek için seviye atlamanız gerekiyor. Oyun içerisinde görev alabileceğiniz, alış veriş yapabileceğiniz, ışınlanma ve hava yolu ile taşıma yapabileceğiniz, öldüğünüzde doğacağınız yeri belirlediğiniz NPC ler yer alıyor. Zamanla bu NPC leri daha yakından tanıyacak ihtiyacınıza yönelik kullanmayı öğreneceksiniz. Ayrıca  oyunda ufak can sıkıcı bir noktaya da değinmek istiyorum. Yaratıklara öldüğünüz zaman soul sickness  ya da ölüm cezası adı verilen bir ceza alıyorsunuz bu cezayla birlikte hareket hızınız yavaşlıyor,saldırı ve savunma değerleriniz azalıyor, XP (Deneyim Puanı) kaybediyorsunuz. Bu cezayı para karşılığında kaldırmak mümkün ancak bazen oldukça maliyetli olabiliyor. Kısacası dikkatli olun bu cezayı almak istemezsiniz.

Meslekleri tanıyalım

Aion Online’ da 6 adet meslek seçme imkanına sahipsiniz. İlk etapta bir tanesine odaklanmanız sizin için daha kârlı olacaktır. Meslekleri açıklamadan önce oyunda bir de Extracting (toplama) yeteneğine sahipsiniz bu yetenek ise iki alt bölüme ayrılıyor, Extract Vitality ve Extract Aether. Crafting için gerekli malzemeleri toplarken bu yeteneklerinizin yükseldiğini göreceksiniz. Yetenekleriniz ne kadar yüksekse toplamada başarılı olma şansınız artıyor ve toplama hızlanıyor. Şimdi meslekleri tanıyalım;

Cooking: Yiyecek, içecek yapmaya yarayan meslektir. Yapacağınız yiyecek ve içecekler kullanan kişiye güç verir veya iyileştirme sağlar.

Handiwork:  Metalleri işleyerek silahlar ve aksesuarlar üretirsiniz.

Weapon Smith: Silah üretimi yapıyorsunuz.

Armor Smith: Metal zırh ve kalkan üretimi yapıyorsunuz.

Sewing: Pamuk ve deri zırhlar üretirsiniz.

Alchemy: Oyuncuya,zırhlara ve silahlara ek özellikler kazandıran iksirler üretirsiniz.

Mesleğinizde ürettiğiniz şeyleri diğer oyunculara satarak oyun içerisinde güzel paralar kazanabilirsiniz.

aion karakterler 

Son Söz

Kısaca Aion Online oyuncularına mükemmel oyun deneyimini yaşatmak adına her şeyi yapmış gibi görünüyor. Grafiklerin ve efektlerin gerçekçiliği, oyundaki en ufak detaylara gösterilen özen, müzikler ve seslendirmeler. Oyun tamamen sizi içine alıyor MMORPG ye yakışır bir şekilde rol yapma zevkini size sunuyor. Aion Online’da hepinize başarılar.

Aion Oyunu Ekran Görüntüleri

Aion Oyun Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows 8/ XP /7 / Vista
  • İşlemci : Pentium 4 2.8GHz veya AMD Athlon 2800
  • Ram : 512 MB
  • Boş Alan : 15 Gb
  • Ekran Kartı : GeForce 5700 veya Radeon 9600, DirectX 9c
  • Ses Kartı : On Board
  • DirectX : 9.0c

Aion Oyun Tanıtım Videosu

 

Sponsor Bağlantı

Tavsiye edilen diğer oyunlar

half-life-threewave-indir

Dünyanın en eğlenceli aksiyon oyunları arasında yer alan Half-Life oyunları günümüzde halen ilgi gören en oyun…

racers-vs-police-2-indir

Racers vs Police 2 oyunu ile mükemmel eğlenceli yarış deneyimine sizlerde muhakkak katılmalısınız. Sokak yarış…

War Thunder indir

Online uçak savaşında bulunmak ve o heyecanı yaşamak isteyenler için Gaijin Entertainment firması tarafından 2012 yılında…

Lütfen Yorum Yapınız...