Fifa 12
İlk Bakışta :Fifa 2012 oyunu ile çok eğlenceli futbol oyunu oynama deneyimini sizlere vermektedir!

Fifa 12

Lisans / Fiyat: Ücretsiz - 0 TL
Sürüm: 2012-1
Eklenme:
Dil: İngilizce
Boyut: 1.5 GB
İS: Windows Xp/Win7/Vista/Win8
Kategori: Spor Oyunları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
indirme sayısı : 523 kişi

Fifa 12 Oyunu incelemesi

EA Sports firmasının 2011 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkarttığı oyun futbol simülasyonu türündedir. Yıllardır futbol piyasasının rakipsiz tek lideri olan Ea Sports son bir kaç yılda Konami’nin çıkarttığı Pes yüzünden zor günler geçirmekteydi. Artık oyunlarını ve kendilerini gelişmenin vaktinin geldiğini anlayan şirket Konami şirketinin mühendislerini çok büyük paralarla işe alarak bu açığı gidermeye ve tekrar piyasada lider olma yönelimine gitmiştir. Yaptığı yatırımın meyvelerini hemen alan şirket 2012 yılında yaptığı köklü değişiklikler ile futbol severleri tekrardan Fifa serisine döndürmüştür. Oyundaki online turnuvalar ve kariyer modları oyunun en dikkat çekici özellikleridir.

fifa 12 ekran resmi 1Fakat esas üzerinde durulması gereken ve eksikleri önceki yıllarda çok fazla hissedilen şey görüntü kalitesi, ses efektleri ve oyunun hatalarıydı. Bu konuda yapay zekayı ve oyuncu hareketlerini yeni oyun motorları ile gerçeğe uygun olarak yeniden dizayn eden Fifa 12, oyuncuların top kapma, çalım atma ve şut çekme gibi özelliklerini zorlaştırmış ve oyunu daha çok mücadeleci bir sisteme dönüştürmüştür. Uzaktan gol atmak çok daha zorlaştırılmıştır. Zaten gerçek futbol da bu değilmidir? Oyuncunun topa vurduğu andaki açısı, sağ ya da sol ayak olması, kalecinin özellikleri ve tabiki de defansın müdahaleleri oyunu profesyonel bir boyuta atlatmıştır. Messi ve Ronaldo gibi dünya starları bile oyunu oynayan oyuncunun yetenekleri ile doğru orantılı olarak oyunun kaderini değiştirmektedir. Fakat Fifa 11’de ve Pes 11’de bu oyuncularla tabiri yerinde ise oyunu ilk kez oynayan oyuncular bile açık ara fark atmaktaydı.

fifa 12 ekran resmi 2Maçın kaderini bu sürümde etkileyen en önemli hususta taktikler ve planlar olmuştur. Gerçek futbolda taktikler ne kadar önemli ise bu oyunda da taktiklerin önemi bir hayli fazladır. Sizinle aşağı yukarı aynı oyun becerisine sahip olan bir arkadaşınızı yenebilmek için ya çok fazla şanslı olmalısınız ya da taktikleri iyi yönetiyor olmalısınız. Online olmayan modlarda da yapay zekanın ilerlediği hemen anlaşılmaktadır. Şampiyonlar ligi gibi bilgisayar ile yapacağınız turnuvalarda ilerleyen turlarda bilgisayarı yenmeniz son derece zorlaşmaktadır. Oyuncular bu sayede oyunda sıkılmadan daha fazla vakit geçirmekte ve grafik hataları ile skorun değişmediğine tanık oldukça seriye daha fazla güvenmektedirler.

 Fifa 12 Minimum Sistem Gereksinimleri :
 • İşletim Sistemi : XP, Vista, Windows 7
 • İşlemci : Celeron E1200 Dual-Core 1.6 GHz – Athlon 64 X2 Dual Core 3600+
 • RAM : 1 Gb
 • Ekran Kartı : GeForce 6600 – Radeon HD 2400 Pro 128 MB
 • Boş HDD : 2 Gb
 • Ses Sistemi : Direct X 10.0c

Fifa 12 Oyun Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows Xp/Win7/Vista/Win8
 • İşlemci : Celeron E1200 Dual-Core 1.6 GHz - Athlon 64 X2 Dual Core 3600+
 • Ram : 2 GB
 • Boş Alan : 1.5 GB
 • Ekran Kartı : 256 MB
 • Ses Kartı : On Board
 • DirectX : 10.0c

Fifa 12 Oyun Tanıtım Videosu

 

Sponsor Bağlantı

Tavsiye edilen diğer oyunlar

Surgeon_simulator_2013_indir

Surgeon Simulator 2013 oyunu ile inanılmaz ilgi çekici ama çok gerçekçi bir simülasyon oyunda yer…

Silkroad_Online_indir

Silkroad oyunu uzun zaman önce oyun dünyasında yer almış olan bu oyunda sizleri olağan ütü…

City-Racing

City Racing oyununda hem mükemmel yarışlara katılacak hemde şehrin altını üstüne getiren kovalamaca olaylarına ortak…

Lütfen Yorum Yapınız...