Call of Duty 4
İlk Bakışta :Boyle modern bir savaş oyunu daha önce görmediniz. Mükemmel kalitede bir oyun için kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Call of Duty 4

Lisans / Fiyat: Ücretsiz 0 TL
Sürüm: 1
Eklenme:
Dil: ingilizce
Boyut: 1.4 Gb
İS: XP, Vista, Windows 7
Kategori: Savaş Oyunları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
indirme sayısı : 958 kişi

Call of Duty 4 Oyunu incelemesi

Call of Duty serisinin modern çağa ayak uydurmuş olan ilk versiyonu ile karşınızdayız. Oyunun bir diğer ismi de Call od Duty 4 Modern Warfare. Savaş oyunları kategorisinde büyük bir öneme sahip olan bu oyunu sizler için araştırarak sayfamızda yer verdik. Mükemmel tasarımı ve modern bir yapıya sahip silahları ile bu oyunu kesinlikle çok beğeneceksiniz. Call of Duty serisini yakından takip eden değerli ziyaretçilerimizin heyecanla beklediği oyunu kısa sürede sayfamız aracılığı ile indirebilirsiniz.

Dünya savaşını konu alan bir oyun olarak ilk tasarlandığında çok ilgi çekici bulunan ve kısa sürede seri haline gelen Call of Duty oyunu, son olarak 3. dünya savaşı kurgusu ile tasarladığı Call of Duty Modern Warfare bölümü ile yine oyun dünyasını temelinden salladı. Call of Duty 2 oyununun ardından yapılan birkaç değişiklik ile çıkartılan call of duty 3 oyunu sadece oyun konsolları ve PSP ler için tasarlandı. Hal böyle olunca oyunun hayranları da büyük bir bekleyiş içine girdiler. Sonuç olarak 2 yıllık bir çalışmanın ardından Call of Duty 4 Modern Warfare oyun sektörüne hızlı bir giriş yaptı.

Oyunun yapısını incelediğimizde daha önce denenmemiş bir kurgu ile karşılaşıyoruz. Normal olarak bu oyun serisi 2. dünya savaşını konu alan çok iyi tasarlanmış mükemmel bir oyundur. Oyun yapım ve geliştirme ekibi Call of Duty 4 oyununda geleceğe giderek 3. dünya savaşını çıkartmışlar ve oyunu bu platform üzerine tasarlamışlar. Gelen olarak oyunun konusundan bahsetmek gerekirse.

Rusya hükümetine bağlı olarak çalışan  Imran Zakhaev gizli bir takım askeri yetkililerin de desteğini alarak hükümete karşı çıkar. El altından aldığı nükleer silahları bir orta doğu ülkesine götürür. Büyük bir milliyetçi olan  Imran Zakhaev Amerikanın rusya üzerinde kurduğu baskıyı azaltmak ve dikkatleri orta doğuya çekmek amacı ile bir dizi eylem planlamaktadır. Bu eylemleri de adının bir duyulmadığı bir orta doğu ülkesinde yapacaktır.

Seri eylemler sonrasında amerikan ordusuna ait birçok askerin ölmesinin ardından ortalık karışır ve amerika iki farklı tim oluşturarak birini rusyaya diğerini de olayları patlak verdiği orta doğu ülkesine yönlendirir. Kurulan sıcak çatışmalar esnasında kaçak yollar ile ele geçirilen bombalar kullanılır ve 3. dünya harbinin fitili ateşlenmiş olur. Olayların gelecekte gerçekleşmesi oldukça dikkat çekici. Kurguyu hazırlayanlar ayrıntıları çok iyi düşünmüşler.

Oyunun gelecek ile ilgili olmasındna ötürü silah envanterinde yaklaşık 70 kadar farklı silah bulunmaktadır. Bu silahlardan istediğinizi seçerek sıcak çatışmalara katılabilirsiniz. Grafik özellikleri olarak daha keskin hatlar ve daha çarpıcı çatışma sahneleri dikkatimizi çekiyor. Bombaların patlamaların daki basınç ile eşyaların ve insanların aynı anda hareket etmeleri gibi motorize olaylar kesinlikle iyi ve titiz bir çalışmanın ürünü.

Size söylemek istediğimiz son şey ise eğer savaş oyunlarına ve sıcak çatışmalara ilgi duyuyorsanız kesinlikle indirmeniz gereken oyunlardan bir tanesi. Call of Duty 4 indirme sayfasından bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

Call of Duty 4 Ekran Görüntüleri

Call of Duty 4 Oyun Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : XP, Vista, Windows 7
  • İşlemci : İntel Pentium 4 2.4GHz - AMD Athlon 64 2800+
  • Ram : 512 Mb
  • Boş Alan : 2 Gb
  • Ekran Kartı : Nvidia GeForce 6600 - ATİ Radeon 9800 Pro
  • Ses Kartı : Direct X
  • DirectX : 9.0c

Call of Duty 4 Oyun Tanıtım Videosu

 

Sponsor Bağlantı

Tavsiye edilen diğer oyunlar

Shadowgrounds

Shadowgrounds oyundaki kahramanımız Wesley Tyler, Ganymede’de bulunan bir teknisyen. Günlük işleri ile meşgulken birdenbire kendini…

Life-Goes-On-indir

Life Goes On oyunu içerisinde sizleri inanılmaz heyecan verici çılgın robotlarla kupaları kazanmaya çalışacaksınız. Oyunda…

18-wheels-of-steel-pedal-to-the-metal-indir

18 Wheels of Steel Pedal to the Metal oyunu, tır oyunu severler tarafından çok sevilerek…

Lütfen Yorum Yapınız...