Call of Duty 4 Modern Warfare
İlk Bakışta :Savaş oyunları arasında parmakla gösterilecek kalitede mükemmel bir oyun.

Call of Duty 4 Modern Warfare

Lisans / Fiyat: Ücretsiz 0 TL
Sürüm: 4
Eklenme:
Dil: ingilizce
Boyut: 1.4 Gb
İS: XP, Vista, Windows 7
Kategori: Savaş Oyunları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
İnceleyen : 573 kişi

Call of Duty 4 Modern Warfare Oyun İncelemesi

Activision firmasının piyasaya sürdüğü Fps yani birinci şahış nişansı oyunu Call of Duty 4 Modern Warfare daha önceki sürümlerinin aksine daha farklı bir konseptte kurgulanmış bir şekilde karşımıza çıkmıştır. İkinci dünya savaşını konu alan önceki sürümlerin aksine bu sefer günümüz dünyasında mücadele etmektesiniz. Oyun başlıca Azerbaycan, Rusya ve Afganistan’da geçmektedir. Bir Amerikan askeri olarak bu ülkelerdeki artan şiddeti ve dünyayı tehdit eden silahları ortadan kaldırmaya çalışmaktasınız. Bölümler arasında giren kısa animasyonlar daha çok oyun zevkini arttırmaya ve oyuncuyu sıkmamaya yöneliktir.

Hemen hemen her platformda satış rekorları kırmış oyun yılın en iyi oyunu seçilmiş ve listelerde uzun sıra ilk sıralarda yer almıştır. Multiplayer özelliği sayesinde de internetten ve Lan bağlantısından yine modern dünya haritalarında karşılıklı olarak savaşılabilmektedir. Oyunun grafikleri ve yeni silahlar ilk başta akıllarda biraz soru işareti bırakmıştır. Fakat esas türü ikinci dünya savaşı olan oyun serisi kaliteli mühendisleri ve teknisyenleri ile aynı sistemi günümüz dünyasına da başarılı bir şekilde encekte etmeyi başarmıştır. Oyunda kamuflaj, ölen askerlerin silahlarını ve mermilerini alabilme özelliği bulunmaktadır. Call of Duty 4 Modern Warfare islamı eleştirdiği ve islam ülkelerine şiddet uyguladığı gerekçesiyle Suudi Arabistan’da yasaklanmıştır.

Oyunun tek kişilik modunda senaryo içerisinde farklı kişilerin kimliklerine bürünerek, farklı ülkeleri ve mekanları ziyaret etmektesiniz. Fakat bunların bütün hepsi senaryo ile örtüşmekte ve oyunun gerçekçiliğini eş zamanlılık motifi ile birleştirmektedir. Dünyanın bir yerinde olan önemli bir olay, direkt ya da dolaylı olarak başka ülkeleri de etkilemekte ve size hikaye detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Bazense beklenmedik şeyler olup, oyunda bir kargaşa sağlanmasına izin verilmektedir. Bu özelliklerin hepsi oyuncuyu sıkmamaya ve alışılagelmiş oyun senaryolarını yıkmaya yöneliktir. Zaten oyunun adının Türkçe anlamı da göreve, hizmete çağrı modern savaştır. Ülkenizi ne kadar sevdiğiniz, ve onun için neleri göze aldığınız bir asker gözüyle anlatılmaktadır. Çok sayıda kişi öldürüp, bunları ülkenizin ve dünyanın geleceği için yaptığınızı düşünerek kahraman olma yolunda bir an bile heyecanı eksik olmayan bir mücadeleye gireceksiniz.

Call of Duty 4 Modern Warfare Ekran Görüntüleri

Oyunu Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Call of Duty 4 Modern Warfare Oyun Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : XP, Vista, Windows 7
  • İşlemci : Pentium 4 2.4GHz veya Athlon 64 2800+
  • Ram : 512 Mb
  • Boş Alan : 8 Gb
  • Ekran Kartı : GeForce 6600 - Radeon 9800 Pro
  • Ses Kartı : Direct X
  • DirectX : 9.0c

Call of Duty 4 Modern Warfare Oyun Tanıtım Videosu

 

Sponsor Bağlantı

Tavsiye edilen diğer oyunlar

UEFA-Euro-2004-indir

Futbol oyunu oynama hayranlarını için sitemizde yer verdiğimiz UEFA Euro 2004 oyunu muhteşem atmosferde futbol oyunu…

World-of-Warships-indir

World of Warships oyunu inanılmaz zorlu çok eğlenceli savaş mücadelelerine online katılabilirsiniz. Deniz Harp okulunun…

construction-simulator-2015-indir

Construction Simulator oyunlarının en son versiyonlarından biri olan Construction Simulator 2015 oyunu ile sizleri buluşturuyoruz….

Lütfen Yorum Yapınız...