Dying Light
İlk Bakışta :Korkunç görüntüleri ve nefes kesen aksiyonlarla hazırlanan bu oyunu muhakkak denemelisiniz!

Dying Light

Lisans / Fiyat: Ücretsiz - 0 TL
Sürüm: 1
Eklenme:
Dil: İngilizce
Boyut: 1.6 GB
İS: XP/Vista/Win7/Win8
Kategori: Aksiyon Oyunları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
indirme sayısı : 593 kişi

Dying Light Oyunu incelemesi

Dying Light oyunu, tamamen kurgusal bir şehir olan Harran, etrafı duvarlarla çevrilmiş koca bir karantina alanından oluşuyor. Bu durumu ilk fark ettiğimde aklıma gelen ilk yapım Half-Life 2 olmuştu. Kimsenin gitmediği, lanetli kent esinlenmiştir. Elbette Harran, ne Ravenholm kadar kasvetli, ne de onun kadar ıssız. Techland’ın en iyi başardığı şeylerden biri bu olmuş. Şehri gerçekten de hissediyorsunuz.  Geceyi, gündüzü ve kısacası tüm tehdidi sonuna kadar yaşıyorsunuz.

Gündüz erzak ararken, gece zombiler den kaçmaya çalışırken hep o hayatta kalma içgüdüsünün sizi sürüklediğini fark ediyorsunuz. Bu Dead Island’da kendini pek fazla hissettirmeyen bir özellikti. Dying Light’ta atmosferi sonuna kadar yaşıyorsunuz. Ne var ki sisteminiz yeterliyse muhteşem bir görsel şölen sizi bekliyor. Bunun üzerinde kalburüstü seslendirme ve ses efektlerini katınca, Dying Light göze ve kulağa hitap etmesini biliyor. Özellikle seslendirme ve müzik için ekstra çaba harcanmasını isterdim. ir FPS ve aksiyon hayatta kalma korku oyunu olan Dying Light’ta oyuncular, koca bir açık dünyada, sabah güneşin ilk ışıklarına kadar hayatta kalmak için ellerinden ne geliyorsa kullanmak zorundalar.

Dying Light oyununda gündüz ise korkunç bir salgına maruz kalmış büyük bir şehirde, her geçen dakika biraz daha büyüyen hastalıklı nüfustan kendilerini korumak için malzeme toplamak ve silahlarını yenilemek, tamir etmek durumundalar. Geceleri avlar, avcılara dönüşüyor; hastalıklılar daha saldırgan ve çok daha tehlikeli! En korkunçları ise güneş battıktan sonra piyasaya çıkan yırtıcılar. Her anlamda korku dolu anlar yaşatacaktır size tabi ki bu oyunun kalitesini artıracaktır daha zevkli bir hal alacaktır sizde.

Yan karakterlerden bahsetmek gerekirse bizim de dahil olduğumuz ‘Tower’ ekibinin lideri Brecken da yine oldukça silik bir karakter. Zaten başarısız kararları ve mental kırılmalarıyla oyunu dramatik olarak beslemek yerine bana pembe dizi izliyormuşum havası verdi. Ancak tüm karakterlerden şikayetçi olacağımı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Zenci dede, virüse bir çare bulmak için elinden geleni ardında koymayan Dr. Zere tam anlamıyla sarılıp ‘Sen üzülme dedem’ demelik bir adam.

Raheem Aldemir ve Jade Aldemir de yine duygularımızı tetikleyen yan karakterler arasında yer alıyor. Eminim oyuncular da bana bu konuda hak verecektir. Bir de Rais’ın üçüncü adamı Karim’e ayrı parantez açabiliriz belki. Ancak oyundaki diğer tüm karakterler sadece ve sadece birbirinin benzeri görev makineleri olarak yer alıyorlar. Zaten modelleme olarak da hep aynı fiziksel özelliklere sahip olmaları tasarımcıların biraz daha eksik kaldığını düşündürebilir. Tabi ki her şeyin olduğu gibi hatasız bir şey olmaz ama her anlamda sizi savaşın en üst doruklarına çıkaracaktır buna endişeniz olmasın sizde biran önce indirip başlamalısınız. İyi oyunlar dileriz.

Dying Light Oyunu Ekran Görüntüleri :

Dying Light Oyun Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : XP/Vista/Win7/Win8
  • İşlemci : İntel Pentium Dual Core / AMD Athlon 2,2 GHz
  • Ram : 1 GB
  • Boş Alan : 1.6 GB
  • Ekran Kartı : 256 MB
  • Ses Kartı : On Board
  • DirectX : 9.0 ve üzeri
 

Sponsor Bağlantı

Tavsiye edilen diğer oyunlar

grid-autosport-indir

GRID Autosport oyunu ile sizleri son derece eğlenceli araba yarış deneyiminin yanı sıra olağan üstü…

viper-racing-indir

Birbirinden farklı araba yarış oyunlarından biri olan Viper Racing oyunu ile de çok eğlenceli zamanlar…

alpha polaris indir

Alpha Polaris oyunu yönlendirme usulü oynadığınız ve genel manada bulmaca oyunlarından bir tanesi. Fakat birçok…

Lütfen Yorum Yapınız...